+48 795 520 177

AKTUALNOŚCI

Unihokej na LUCE Arenie


 

Czym jest unihokej? Dyscyplina sportowa, której utworzenie przypisywane jest Szwedom. Unihokej najłatwiej jest porównać do hokeja, ale mecze zamiast na lodzie rozgrywane są na hali sportowej na boisku o wymiarach 40x20m, a zamiast krążka gra się ażurową piłeczkę. Sport popularny szczególnie w Szwecji oraz Finlandii, ale naszym celem jest jego popularyzacja także w Polsce, a w szczególności na Podbeskidziu!

 

 

 

 

 

Unihokej na LUCE Arenie - początki

Wszystko zaczęło się w 2015 r. Pierwsze ,,treningi" unihokeja były zwykłą gierką, formą dodatkowej aktywności dla osób lubiących sport.  Jednak, jak to bywa w sporcie, rywalizacja jest potrzebna. Narodził się pomysł utworzenia Bielskiej Amatorskiej LIgii Unihokeja. Rozgrywki toczone były między amatorskimi drużynami z Podbeskidzia oraz małopolski.  W między czasie z myślą o przyszłości unihokeja, a przede wszystkim, jego rozwoju w Bielsku-Białej, powstała sekcja dziecięca, prowadząca treningi dla najmłodszych. 

 

Ekstraliga Kobiet

,,Pasja rodzi profesjopnalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest w życiu luksus"

Chcąc jeszcze bardziej rozwijać unihokej oraz ciagle podnosić poziom gry, kolejnym etapem było zgłoszenie damskiej drużyny w sezonie 2017/2018 do rozgrywek Salming Ekstraligi Kobiet organizowanych przez Polski Związek Unihokeja. Skok na głęboką wodę ? Tak! Czy było warto? TAK!!! Pomimo porażek oraz pierwszych małoprzychylnych komentarzach, środowisko unihokeja doceniło nasz trud i wysiłek. Sezon 2017/2018 nauczył nas tylko pokory i determinacji. Jak zaczynamy sezon 2018/2019? Z jeszcze większą motywacją na sukces! Jak odbierają nas obecnie ,,koledzy po fachu'' w tym sporcie? Najlepiej pokazuje to komentarz opisujący naszą drużynę przed startującym sezonem: ,,Najciekawszy projekt unihokejowy ostatnich lat... Zapał, z którym przystąpiono do promocji unihokeja w Bielsku-Białej jest niespotykany". Jak rozwinie się drużyna w nowym sezonie? Jak rozwinie się unihokej w Bielsku-Białej? Patrząc na działania ostanich lat, pozstaje tylko powiedzieć: ,,Najlepszą metodą przewidywania przyszłości, jest jej tworzenie". 

 

 

Unihokej - uczy, bawi i wychowuje!

W rozwoju unihokeja w naszym mieście, nie możemy zapomnieć o najmłodszych! Oni również mają za sobą swój debiutancki sezon 2017/2018. Chcemy zarażać pasją do tego sportu już od najmłodszych lat. Młodziki wystartowały w dwóch turniejach: Unihokej - Uczy, Bawi i Wychowuje oraz Tempish Cup. Zbierane przez nich teraz doświdczenie tylko zaowocuje w przyszłości!

 

 

 

 

Aktualności na temat sekcji unihokeja znajdą Państwo klikając w poniższą zakładkę

 

Treningi dla młodzieży i dorosłych
w każdy
wtorek i czwartek 19:00 - 20:30
Treningi dla dzieci
w każdy
wtorek i czwartek 17:00 - 18:00
oraz soboty 9:00 - 10:00

 

 

 

AKTUALNOŚCI