tel: +48 795 520 177

 

 

LUCE Arena i Fundacja LUCE

 

LUCE Arena jest obiektem sportowo - rekreacyjno - biurowym. W skład obiektu wchodzi rolkowisko – boisko wielofunkcyjnege z kortami do badmintona, kort do squasha, sale szkoleniowe do wynajęcia, sklep sportowy, stoły do tenisa stołowego, do futbolu stołowego i sauny (sucha i na podczerwień)

 

więcej >

 

Fundacja LUCE zajmuje się głównie wychowaniem, profilaktyką wychowawczą i edukacją przez sport. Ponadto wspiera projekty rekolekcyjne i ewangelizacyjne, integrujące lokalne społeczności w duchu chrześcijańskiej antropologii i lokalnego patriotyzmu.                                                                           

 

więcej >

 


LUCE Bielsko-Biała i Cieszyn

 

Poniedziałek - piątek
8 00 - 23 00

sobota
9 00 - 21 00

niedziela 
11 00 - 21 00

Aktualności

Pielgrzymkę na rolkach i hulajnogach
2019-04-05

Pielgrzymka na rolkach i hulajnogach 27.04.2019 


Po raz kolejny zapraszamy na pielgrzymkę na rolkach i hulajnogach.

Tym razem wspólnie udamy się ulicami Bielska, Jaworza, Jasienicy, Bier i Świętoszówki do Grodźca. Spotykamy się 27 kwietnia 2019r. na rolkostradzie na lotnisku o godzinie 8:00 na wspólnej rozgrzewce i warsztatach z doskonalenia jazdy na rolkach. Start przejazdu zaplanowany jest na godzinę 9:00.


Trasa przejazdu: 
START: rolkostrada przy lotnisku w Bielsku – Białej
BIELSKO – BIAŁA:
ul. Antyczna
ul. Zwardońska
ul. Lotnicza
ul. Olszowa
ul. Smolna
ul. Cieszyńska (droga wojewódzka 942)
ul. Jaworzańska
JAWORZE:
ul. Wapienicka
Tężnia solankowa (postój)
ul. Zdrojowa
ul. Słoneczna
ul. Wrzosowa
JASIENICA:
ul. Cisowa
JAWORZE:
ul. Dębowa
BIERY:
ul. Bożka
ul. Nadbrzeżna
ul. Szkolna
ŚWIĘTOSZÓWKA:
ul. Szkolna
ul. Bielska
GRODZIEC:
ul. Bielska
ul. Kościelna
META:
Parafia św. Bartłomieja ul. Kościelna 12, Grodziec

Dla pasjonatów rolek i hulajnogi przygotowaliśmy 17 km trasy, kilka podjazdów i zjazdów, ale przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii. Intencją tej edycji zmagań jest wsparcie ludzi młodych uzależnionych od narkotyków i dopalaczy za wstawiennictwem św. Melchiora Grodzieckiego. Jeśli Twoją pasją jest sport, potrafisz jeździć, skręcać i hamować na rolkach lub hulajnodze to ta propozycja jest Ciebie. 

Udział w pielgrzymce jest możliwy po wcześniejszym zarejestrowaniu i wpłacie 15 zł za pakiet pielgrzyma (ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, posiłek, smycz + identyfikator). Zapisy trwają do 25 kwietnia.
Na trasie będzie możliwość skorzystania z szatni. Tam można zostawić rzeczy, z których nie będziecie korzystać podczas przejazdu. 

UWAGA! Tak jak podczas poprzednich edycji pielgrzymek, osoby chcące wziąć udział w wydarzeniu a nieposiadające własnego sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go u nas. Ze względu na spore zainteresowanie prosimy przed rejestracją napisać do nas, aby uzyskać informację dotyczącą dostępności hulajnogi bądź rolek. Dopiero po otrzymaniu informacji prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

 

Nie zwlekaj! Zapraszamy już dziś do zapisów wypełniając poniższy formularz:
https://docs.google.com/forms/u/1/d/1SornWzF-UeVS9rg8sGp8sqXPbDld4yvu40sY-1FyKWg/edit?usp=forms_home&ths=true

Wpłat należy dokonać na poniższe konto Fundacji LUCE
ING BANK ŚLĄSKI S.A.
73 1050 1070 1000 0090 3046 5125
Z dopiskiem: ,,Imię i Nazwisko uczestnika_opłata za udział w pielgrzymce na rolkach 27.04"  


 

REGULAMIN ,,Pielgrzymi na rolkach i hulajnogach"


Postanowienia ogólne:
1. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze modlitewno-pokutnym, w intencji młodych uzależnionych od narkotyków i dopalaczy.
2. Uczestnikiem pielgrzymki może być tylko ten, kto:
2.1. Jest fizycznie przygotowany do pokonania zaplanowanego dystansu na hulajnodze bądź rolkach 
2.2. Akceptuje jej religijny i sportowy charakter 
2.3. Pragnie pogłębić swoją formację chrześcijańską i szczerym sercem poszukuje Boga 
2.4. Będzie stosował się do zarządzeń organizatorów pielgrzymki 
2.5. Dokona zapisu na pielgrzymkę oraz wpłaty i zaakceptuje niniejsze zasady 
3. Ze względu na religijno-pokutny charakter pielgrzymki uczestników obowiązuje: 
3.1. Bezwzględny zakaz picia napojów alkoholowych i palenia tytoniu, stosowania używek
3.2. Telefonów komórkowych można używać tylko w trakcie przerwy 

Udział oraz wymagania:
4. W pielgrzymce mogą wziąć udział osoby powyżej 18 lat. 
4.1. Organizatorzy dopuszczają udział osób poniżej 18 roku życia w przypadku: 
4.1.1. Osób w wieku 15 – 18 lat na podstawie złożonego na formularzu zgłoszeniowym pisemnego zezwolenia rodziców lub prawnych opiekunów (pisemną zgodę należy dostarczyć w dniu pielgrzymki do organizatorów) 
4.1.2. Osób poniżej 15 roku życia pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów. 
5. Każdy z uczestników zobowiązany jest do wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.luce.org.pl W przypadku osób niepełnoletnich w wieku 15-18 lat, pisemną zgodę należy dostarczyć w dniu pielgrzymki do organizatorów. 
6. Organizator zapewnia opiekę medyczną w stopniu podstawowym. 
7. Każdy uczestnik do pielgrzymowania powinien posiadać: 
7.1. Sprawne rolki lub hulajnogę 
7.2. Kask, odpowiednio dopasowany i zapięty przez cały czas przejazdu 
7.3. Ochraniacze oraz dodatkowe elementy odblaskowe – nieobowiązkowe, jednak zalecane wszystkim pielgrzymom 
8. Każdy uczestnik powinien umieć jeździć na rolkach/hulajnodze w stopniu średnio zaawansowanym, w szczególności powinien umieć: 
8.1. Poruszać się do przodu z prędkością ok. 20 km/h 
8.2. Zjeżdżać z góry o średnim nachyleniu prowadząc rolki równolegle na odcinku min. 500 m 
8.3. Zatrzymać się bez upadku dowolną techniką, w kierunku jazdy, z prędkości 30 km/h Zasady poruszania się :
9. Pielgrzymka porusza się w zwartej grupie po drogach publicznych i w ruchu otwartym, na których obowiązują ją przepisy ruchu drogowego. 
10. Organizator wyznacza dla każdej grupy:
10.1. Dwóch kierowców-pilotów, poruszających się oznakowanymi samochodami i wyznaczających początek oraz koniec grupy 
10.2. Grupę porządkowych, posiadających odpowiednie uprawnienia do kierowania ruchem na pielgrzymce, ubranych w pomarańczowe kamizelki z napisem „Kierowanie ruchem”, które nadzorują poruszanie się kolumny oraz odpowiadają za kierowanie ruchem samochodowym 
10.3. Przewodnika grupy, odpowiednio wcześniej oznakowanego, który koordynuje pracę pozostałych osób oraz podejmuje decyzje w przypadku innych okoliczności nieprzewidzianych w niniejszym regulaminie 
11. Uczestnicy zobowiązani są do: 
11.1. Bezwzględnego przestrzegania przepisów o ruchu drogowym 
11.2. Przestrzegania wskazań służby porządkowej oraz organizatorów pielgrzymki 
11.3. Dostosowania się do dyscypliny grupowej 
12. Na trasie obowiązuje kategoryczny zakaz: 
12.1. Samowolnego opuszczania grupy, bez powiadomienia organizatora lub wyznaczonych przez niego osób 
12.2. Przejeżdżania na przeciwny pas jezdni, lub w przypadku drogi o dwóch pasach ruchu wyjeżdżania ze skrajnego, prawego pasa ruchu 
12.3. Używania samochodów-pilotów jako pomocy w jeździe (obowiązuje zakaz tzw. „ciągnięcia się” za samochodem) 

Postanowienia końcowe:
13. Koszt pielgrzymki: 15 zł. Jest to ofiara za pakiet pielgrzyma w skład, którego wchodzą: ubezpieczenie, zabezpieczenie medyczne, posiłek, smycz, identyfikator. W przypadku złych warunków atmosferycznych opłata zostanie przeznaczona jako wstęp na Luce Arenę w Bielsku – Białej (ul. Legionów 26/28, budynek F). 
14. Za nieprzestrzeganie niniejszego regulaminu, brak wymaganych umiejętności, utrudnianie innym uczestnictwa w pielgrzymce, a także za postawę niezgodną z istotnymi celami i duchem pielgrzymki przewiduje się: 
14.1. Upomnienie
14.2. Usunięcie z pielgrzymki 
15. W przypadku rezygnacji lub usunięcia z pielgrzymki organizatorzy nie zwracają opłat za pielgrzymkę. 
16. Zapisu oraz wpłaty za pielgrzymkę można dokonać bezpośrednio w siedzibie Organizatora LUCE Arena w Bielsku – Białej (ul. Legionów 26/28, budynek F) lub poprzez formularz na stronie www.luce.org.pl i dokonanie wpłaty na konto Fundacji LUCE: Numer konta bankowego: 73 1050 1070 1000 0090 3046 5125, ING BANK ŚLĄSKI S.A. Tytuł wpłaty: Imię, nazwisko (osoby zgłaszającej się), Darowizna na cele statutowe Wpłata powinna zostać zaksięgowana na koncie Organizatora nie później niż 25 kwietnia 2019 r. 17. Osoby, które nie posiadają hulajnogi/rolek, a chciałyby wziąć udział w pielgrzymce są proszone o kontakt mailowy: fundacjaluce@gmail.com wraz z podaniem szczegółowych informacji o zapotrzebowaniu na konkretny sprzęt (typ: hulajnoga czy rolki, rozmiar buta w przypadku rolek, rozmiar w przypadku kasku i ochraniaczy). Organizatorzy w miarę możliwości postarają się zapewnić sprzęt. Opłata za wypożyczenie sprzętu: 20 zł za rolki/hulajnogę, 10 zł za komplet ochraniaczy wraz z kaskiem oraz kaucja zwrotna w wysokości 100 zł. Wszelkie płatności za wypożyczenie sprzętu należy uregulować w dniu pielgrzymki w recepcji Luce Areny (ul. Legionów 26/28, budynek F, Bielsko – Biała). 
18. Każda osoba biorąca udział w pielgrzymce udziela zgody na wykorzystanie wizerunku w fotorelacji z wydarzenia. Organizator oświadcza, że zdjęcia wykonane podczas imprezy będą wykorzystywane w działaniach promocyjnych Organizatorów, na co uczestnik wyraża zgodę. Uczestnikowi nie przysługują żadne roszczenia z tytułu wykorzystania wizerunku. 19. Rejestrując się, uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez Fundację LUCE, znajdują się przy ul. Legionów 26/28 budynek F w Bielsku-Białej, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2002 nr 101, poz. 926, j.t. z późn. zm.) dla celów wymiany informacji ze zgłaszającym się na wydarzenie a w późniejszym czasie dla celów związanych z promocją innych wydarzeń organizowanych przez Fundację LUCE. Każdy rejestrujący się uczestnik oświadcza, że został poinformowany o przysługującym mu prawie dostępu do treści jego danych osobowych oraz ich poprawiania, jak również prawie wniesienia w każdym czasie sprzeciwu wobec ich przetwarzania.
20. Każdy uczestnik pełnoletni startuje na swoją odpowiedzialność co potwierdza złożeniem podpisu pod oświadczeniem o zdolności do udziału w pielgrzymce. 
21. Uczestnicy przejazdu zobowiązani są do ścisłego wykonywania poleceń organizatora, policji, służb porządkowych i ratowniczych. 
22. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania za względu na czynniki zewnętrzne, m.in. niesprzyjające warunki atmosferyczne. W przypadku odwołania pielgrzymki Organizator zapewni atrakcje krytym rolkowisku LUCE Arena w Bielsku Białej.
23. Uczestnicy przejazdu zobowiązani są do ścisłego wykonywania poleceń organizatora, policji, służb porządkowych i ratowniczych.